Deklaracja Dostępności


Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy Małej zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy Małej https://sdsolesnicamala.pl/.

Dane teleadresowe jednostki

Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy Małej

Oleśnica Mała 52

55-200 Oława

telefon: 505 285 408

e-mail: kierownik@sdsolesnicamala.pl

Status pod względem zgodności  

Data publikacji strony internetowej: maj 2019

Data ostatniej dużej aktualizacji: październik/listopad 2020

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

  • materiały zostały opublikowane przed 2018-09-23 lub nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań,
  • niektóre zdjęcia z wydarzeń nie posiadają pełnych opisów alternatywnych,
  • mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.

Ułatwienia na stronie

– mapa strony

– powiększanie liter na stronie

– zmniejszanie liter na stronie

– zmiana kontrastu

– brak wersji dla słabowidzących

Skróty klawiszowe

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Data sporządzenia deklaracji

Oświadczenie sporządzono dnia 30.03.2022 r.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez pracownika jednostki: Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy Małej.   

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.

Osoba do kontaktu w sprawie dostępności:  Tomasz Więckowski

telefon: 693 337 954

e-mail: tomasz.wieckowski@synergiaconsulting.pl

link do tłumacza migowego tutaj

Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Procedura wnioskowo-skargowa

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie (na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji, itp.). Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Skargę można złożyć z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego. Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich www.rpo.gov.pl.

Dostępność architektoniczna

Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy Małej zlokalizowany jest na dużej ogrodzonej działce bez specjalnie wyznaczonych miejsc parkingowych. Budynek wyposażony jest w windę, podjazd dla wózków inwalidzkich oraz toalety dostosowane dla osób niepełnosprawnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Wejście na poszczególne kondygnacje budynku możliwe także schodami. Dla osób poruszających się na wózkach dostępny jest korytarz przy windzie. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Nad wejściami nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Nie zainstalowano pętli indukcyjnej. W ośrodku brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. Osobami oddelegowanymi do udzielania informacji przy wejściu do budynku ośrodka są jego pracownicy. 

Więcej informacji o dostępności cyfrowej można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Cyfryzacji poświęconej temu tematowi www.gov.pl.